Jak dobrać kijki do nordic walking – Kluczowe czynniki i porady

kijki do nordic walking

Nordic walking, popularna forma aktywności fizycznej, stała się coraz bardziej popularna na całym świecie. Oprócz korzyści dla zdrowia i kondycji, o których możesz przeczytać w artykule zalety uprawiania nordic walking  nordic walking jest również doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia do nordic walking są odpowiednie kijki. W tym artykule przedstawię kluczowe czynniki i porady, które pomogą Ci dobrać odpowiednie kijki do nordic walking.

Jak dobrać kijki do nordic walking

Wybór odpowiedniej długości kijków ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej techniki nordic walking. Główne wytyczne dotyczące długości kijków są związane z Twoim wzrostem. Najprościej jest zastosować wzór matematyczny, tj. Twój wzrost x 0,68 cm, i uzyskany wynik zaokrąglić odpowiednio w górę lub w dół. Przykładowo wzrost 154 cm x 0,68 = 104,72 -> zaokrąglamy do 105 cm i to jest długość naszego kija.

Oczywiście te wytyczne są ogólne i mogą się różnić w zależności od preferencji i stylu chodzenia. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym instruktorem nordic walking, który pomoże dobrać optymalną długość kijków na podstawie Twoich indywidualnych cech. Polecam się w tej kwestii. 

Co dalej?

Skoro już wiesz, jak dobrać kijki do nordic walking zadbaj o to by Twoja technika chodzenia była prawidłowa. Tylko w ten sposób będziesz w pełni cieszyć się tą aktywnością i świadomie wpływać na Twoje zdrowie i kondycję.

Jeżeli dalej nie jesteś pewny jak dobrać kije do nordic walking, skontaktuj się ze mną, z chęcią Ci pomogę.

Jeżeli udało mi się Ciebie przekonać do siebie, odezwij się :)

Z chęcią poznam Ciebie i Twoje potrzeby, a potem potrenujemy.