Zalety uprawniania nordic walking

nordic walking

Jakie zalety płyną z uprawiania nordic walking? 

Uprawianie nordic walking, czyli chodzenie z kijkami, to forma aktywności fizycznej, która łączy elementy chodu i klasycznego narciarstwa biegowego. Jak dobrać kijki dowiesz się z artykułu Jak dobrać kijki do nordic walking . A teraz poznaj korzyści, jakie można uzyskać dzięki uprawnianiu nordic walking:

1. Poprawa kondycji fizycznej: Nordic walking angażuje wiele grup mięśniowych, w tym ramion, nóg, brzucha i pleców. Regularne uprawianie tej aktywności może zwiększyć wytrzymałość, siłę i elastyczność mięśni.

2. Wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego: Nordic walking jest formą aerobową, która zwiększa tętno i poprawia przepływ krwi. Regularna aktywność fizyczna tego typu może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, poprawie krążenia i zmniejszeniu ryzyka chorób serca.

3. Redukcja masy ciała: Nordic walking jest skutecznym sposobem na spalanie kalorii. Chodzenie z kijkami angażuje większość mięśni ciała, co zwiększa wydatek energetyczny. Regularne ćwiczenia mogą przyczynić się do utraty wagi lub utrzymania zdrowej wagi.

4. Poprawa postawy ciała: Nordic walking angażuje mięśnie pleców, brzucha i ramion, co może pomóc w wzmocnieniu i poprawie postawy. Regularne wyprostowanie pleców podczas chodzenia może przynieść korzyści dla zdrowia kręgosłupa.

5. Redukcja stresu: Jak większość form aktywności fizycznej, nordic walking może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia. Ćwiczenia fizyczne uwalniają endorfiny, które są naturalnym środkiem przeciwdziałającym stresowi i poprawiającym nastrój.

6. Łatwość i dostępność: Nordic walking jest stosunkowo łatwą aktywnością, która może być wykonywana przez ludzi w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Ponadto, można go uprawiać praktycznie wszędzie – na ścieżkach, w parkach, lasach czy też na plaży.

Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej aktywności fizycznej zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli masz jakiekolwiek istniejące problemy zdrowotne.

Jeżeli udało mi się Ciebie przekonać i sam chcesz sprawdzić, jakie zalety płyną z uprawiania nordic walking – odezwij się, z chęcią umówię się z Tobą na trening. Opowiesz mi o swoich potrzebach, a ja ułożę dopasowany do Ciebie plan treningowy, który sprawi, że je zaspokoisz. To co? Widzimy się na treningu?

Jeżeli udało mi się Ciebie przekonać do siebie, odezwij się :)

Z chęcią poznam Ciebie i Twoje potrzeby, a potem potrenujemy.